Akwarium dla bojownika – jak dużo je zaaranżować?

Polecane i promocje Polecne i promocje Prasóweczki Promocja i Reklama

Akwarium dla bojownika – jak wcale je zaaranżować? Bojowniki, ze względu na proste dobre ubarwienie, dosyć często odbierane są do uprawy w prywatnych zbiornikach. Tak jak nowe zwierzęta, które chcemy na własnych pupili, tak i rybki potrzebują określonych warunków do jedzenia dobrej kondycji i zdrowia.

Niezwykle znaczącym jest, aby dostarczyć im jako najodpowiedniejsze powody do wzrostu – dzięki obecnemu będziemy potrafili bawić się widokiem pięknych rybek. Co wskazane jest przy hodowli bojowników?

Akwarium

Jeżeli pragniemy zapewnić naszym zwierzętom doskonałe powody do wzrostu, powinniśmy odstawić w daleki kąt malutkie akwaria i kule. Dla rybek są to grona bardzo niekorzystne – wymagają one przestrzeni do pływania oraz stymulującego otoczenia. W piłkach rybki często ulegają dezorientacji i wpadają w sen bądź przejawiają zachowania agresywne.

By zapewnić rybkom odpowiednią przestrzeń, powinniśmy dla samego osobnika przeznaczyć co najmniej 5 – 6 litrów wody. Przy parce przestrzeń ta przydaje się do 10 – 15 litrów. Jeśli liczba mężczyzn stanowi dumniejsza, akwarium powinno mieć co najmniej 30 litrów wody. Szukasz akwarium dla bojownika? Zapraszamy do odwiedzenia sklepu z akwariami – akwarystyczny24.pl.

Temperatura w zbiorniku

Bojowniki lubią ciepło, a w zbiorniku powinniśmy utrzymywać temperaturę w skalach od 27 – 32 stopni Celsjusza. W zbiorniku należy zainstalować grzałkę oraz termostat, tak żeby możliwe było odporne kontrolowanie temperatury.

Pokrywa obowiązkowa

Rybki obecne są stworzeniami, należącymi do rodziny ryb labiryntowych, a toż nazywa, że pobierają część potrzebnego im tlenu prosto z treści. Możemy stwierdzić, jak wynurzają się ponad taflę wody. Dlatego, nasz zbiornik pragnie istnieć dużo zabezpieczony pokrywą, aby rybki nie wyskoczyły z akwarium. Stanowi więc również kolejną zaletę – chroni ryby przed za wysokim skokiem temperatur, utrzymując warstwy powietrza nad wodą w określonej temperaturze. Dzięki temu, bojowniki nie zaziębią się.

Dekoracja dna

Tutaj o ustawić na chwila roślin, które będą grały schronienie rybkom. Zdecydujmy się na żwirek lub drugie czynniki podłoża, jak skały w czarniejszym kolorze. Zapewni nam to znakomite powody do praktyki tych kolorowych rybek. Dno akwarium nie powinno być za przeładowane, gdyż zbiornik wymaga regularnego czyszczenia (na model z glonów). Należy też wymieniać 1/3 wody przynajmniej raz w tygodniu, dla utrwalenia jej właściwej kondycje.

Akwarium dla bojownika – jak dobrze je zaaranżować?

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments