{Jak|W jaki sposób} {budować|zbudować} historię kredytową?

W jaki sposób budować historię kredytową?

Polecane i promocje Polecne i promocje Prasóweczki Promocja i Reklama

Historia kredytowa to niezwykle istotna kwestia, która w awaryjnych przypadkach może nam w znacznym stopniu ułatwić życie. W jaki sposób budować pozytywną historię kredytową? O jakich sprawach należy pamiętać?

Zacznijmy od wyjaśnienia, na czym polega historia kredytowa. Pod tym hasłem ukrywa się nasza historia związana z braniem kredytów oraz zaciąganiem różnych zobowiązań finansowych. Wszystko to łącznie tworzy naszą historię kredytową w BIK, a po pewnym czasie staje się główną informacją do oceniania naszej wiarygodności podczas zaciągania kolejnych kredytów. Jeżeli mamy zamiar złożyć w przyszłości wniosek o kredyt, musimy zadbać o to, by nasza historia kredytowa była możliwie jak najlepsza. To ona stanie się potwierdzeniem naszej wiarygodności. W jaki sposób zadbać o taką historię?

Dobra historia kredytowa to historia, w której znajdzie się kilka uregulowanych już pożyczek lub parę informacji na temat zakupów ratalnych uregulowanych w wyznaczonym terminie. W sytuacji osób, które mogą się pochwalić taką przeszłością finansową, szansa na pozyskanie kredytu bankowego staje się większa. W gorszej sytuacji są te osoby, które mają czystą historię w BIK. W ich sytuacji głównym problemem jest brak informacji, dzięki którym bank mógłby ocenić wiarygodności potencjalnego klienta. W najtrudniejszej sytuacji są te osoby, które zaciągały już dawniej kredyty, jednak z różnych względów nie dawały rady ze spłatą w określonym terminie.

Takie osoby są dla banków niezbyt wiarygodne, przez co praktycznie tracą szansę na pozytywne rozpatrzenie wniosku o kredyt.
zobacz porady prawne

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments